DünyaFilistinİşgalci İsrail Rejimi

Filistin milleti ve direnişinin işgal rejimi karşısındaki zaferi kutlanıyor

Siyonist rejim ile Filistin direniş grupları arasındaki 12 günlük savaş, kahraman direniş gruplarının zaferiyle sonuçlandı. Direniş grupları, işgal topraklarını yüzlerce füze ve roket ile hedef alması, bölgede denklemi değiştirdi.

Filistin direniş gruplarının işgal rejimi İsrail karşısında gösterdiği başarılı mücadele, sonucunu verdi. İşgal rejimi şartlarının hiçbirini dayatamadan direniş gruplarından aldığı ağır darbelerin ardından ateşkesi kabul etmek zorunda kaldı.

Direniş gruplarının 12 günlük savaşta Siyonist rejime karşı elde ettiği zafer, Batı Şeria ve Gazze dahil Filistin’in muhtelif noktalarında kutlandı.

Filistin direnişi ve yetkililerine de tebrik ve kutlama mesajları durmadan gelmeye devam ediyor.

Bu bağlamda İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei,Filistin direnişinin terör rejimi İsrail karşısındaki zaferini kutladı.

Ayetullah Hamenei yayınladığı masajda, ‘’Birkaç günlük sınav Filistin halkını yüceltti, vahşi ve kurt kılıklı düşman Filistin’ın tek yürek olarak kıyamı karşısında çaresiz olarak kaldığını doğru anlamasını sağladı. Kudüs, Gazze, 48 toprakları ve kampların işbirliği sınavı Filistinlilerin gelecekte ne yapmaları gerektiğini gösterdi. Bu 12 günde cani Siyonist rejim özellikle Gazze’de büyük cinayetler işledi ve fiilen Filistinliler karşısında aciz kalarak tüm dünyanın tepkisini çekecek utanç verici davrandığını gösterdi. Bu davranışlar hem siyonist rejimi hem de destekçisi batılı ülkeleri aleyhine nefreti daha da alevlendirmekte. Hem cinayetlere devam hem ateşkes istemi siyonistlerin hezimetiydi ve sonunda çaresiz olarak hezimeti kabullendi.’’ dedi.

Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani da bugün yaptığı konuşmada, Filistin’in büyük milletinin değerli bir zafere imza atıp, Batı Şeria, Gazze, Filistinli mülteci kamplarında yaşayanlar dahil Filistinliler’in bir bütün olup, birleştiğine işaretle, Gazze’de direniş gruplarının Siyonistler’e karşı büyük zafer elde ettiğini ifade etti.

Filistin milletinin başkalarının da yardım ettiği ve dişine kadar silahlanmış işgal rejimi karşısında zafer elde ettiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı, bu zaferi, dirençli, sabırlı ve mücahit Filistin milletine kutladı.

İslami Şura Meclisi Başkanı Muhammed Bakır Galibaf da Filistin milleti ve direniş gruplarının Siyonist rejim karşısında elde ettiği zaferini kutlayarak, İran İslam Cumhuriyeti’nin mazlum Filistin milletine her alanda desteğinin süreceğinin altını çizdi.

İran Devrim Muhafızları Ordusu da, Filistin İslami direnişinin Siyonist Rejimin son zamanlardaki cinayetleri ve provokasyonları karşısında kazandığı büyük zaferden dolayı yazılı bir açıklama yayınladı.

İran Devrim Muhafızları Ordusu yayınladığı açıklamada İsrail’e karşı ‘Kudüs’ün Kılıcı’ operasyonunun İntifada’nın sahadaki üstünlüğünü ve denklemlerin Filistinli grupların lehine değiştiğini gösterdiğini belirtildi.

Öte yandan, İslami İran Devrim Muhafızları Komutanı Tümgeneral Hüseyin Selami, dün gece Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) siyasi bürosu başkanı İsmail Heniyye ile Filistin direnişinin terör rejimi İsrail’e karşı büyük zaferinin boyutları hakkında telefonda konuşarak, Filistin direnişinin zaferini kutladı.

Filistin İslami Cihat Hareketi Genel Sekreteri Ziyad Nahhale da dün Devrim Muhafızları Komutanı General Hüseyin Selami ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde İran İslam Cumhuriyeti’nin Filistin milleti ve direniş gruplarına verdiği çok yönlü desteklerine teşekkür etti.

İran Ordusu da, yaptığı açıklamada, güçlü Filistin ve kahraman Gazze’nin düşmanı aciz duruma düşürdüğünü belirterek, Filistinliler’in işgal rejimi karşısındaki zaferini kutladı.

İran dışişleri bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Filistin milletinin mücadelesine verilen destek yenilenerek, Filistin ve Gazze şehitleri anılarak, son gelişmelerden dolayı, Filistin meselesinin yeniden dünya ve bölge düzeyinde gündeme geldiği ve Filistin direnişine halkların desteğinin arttığı ve Siyonist rejimin daha çok rezil ve rüsva olmasına sebep olduğunu bildirdi.

İslam İnkılabı Rehberi Uluslararası İşler Danışmanı Ali Ekber Velayeti de, Filistinliler’in büyük zaferinin Siyonist rejimin içi boş davul olduğunu herkese gösterdiğini vurgularken, İslami Şura Meclisi Başkanı Danışmanı Emirabullahiyan da, Kudüs’ün Filistin’in ebedi başkenti olarak kaldığını kaydetti.

Bu arada İslami İran’ın başkenti Tahran’da bugün Filistin milletinin işgal rejimi karşısındaki zaferini kutlamak için bir etkinlik düzenlendi. Etkinliğe farkı kesimlere katılarak, işgal rejimi karşısında Filistinlilerin elde ettiği zaferini kutladılar.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Aralık 2021 (25) içerik yüklenmiştir.