Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Filistin Sağlık bakanlığı: Gazze’de sağlık krizi ayyuka çıktı

Filistin Sağlık bakanlığı sözcüsü Eşref Kudret, Gazze Şeridinde sağlık krizinin ayyuka çıktığını kaydettiği açıklamada, Gazze’de sağlık durumunun kuşatmanın başından şimdiye kadar en kötü şartlarda olduğunu vurguladı.

İRİB’in bildirdiğine göre Filistin sağlık bakanlığı sözcüsü Eşref Kudret Gazze Şeridindeki sağlık krizinin 2007 yılından şimdiye kadar en doruk noktada olduğunu kaydederek sağlık krizinin en başta kanser ve böbrek yetmezliğine maruz kalan hastalar ve hamile kadınlara hizmet alanlarını kapsadığını söyledi.

Tüm ilgili kuruluşlarına Gazze’deki sağlık krizinin kontrol altına alınması bağlamında seferberlik çağrısında bulunan Filistin sağlık bakanlığı sözcüsü psikoterapi ilaçları ve kuru süt tozunun da giderek tükenmeye yüz tuttuğunu söyledi.

Geçenlerde BMT yayınladığı bir bildiride Gazze’de insani facianın had safhaya ulaştığına vurgu yaparak, söz konusu bölgenin artık yaşanmaz hale geldiğini duyurmuştu.

Siyonist rejim 2006 yılında Filistin İslami Direniş hareketi Hamas’ın Parlamento seçimlerini kazanması ardından Gazze’yi kuşatma altına alarak, bölgeye yakıt, gıda maddeleri, ilaç ve inşaat malzemeleri gibi temel ihtiyaç maddelerinin girişini engellemektedir.

Başa dön tuşu
Kapalı