Filistinİran

Filistin Ve Kudüs Davasının Gerçek Hamisi İran İslam Inkılabı, Filistin Direniş Temsilcileriyle Görüştü

İran ve Filistin Parlamentosu dostluk grubu başkanı Emir Huceste, ”Kudüs ve mazlum Filistin halkı İran İslam Cumhuriyeti’nin her açıdan desteğindedir” dedi.

İRNA’nın haberine göre, Emir Hüceste,  Şam’a yaptığı ziyarette, Suriye’de yerleşik Filistinli grupların yetkilileriyle görüşürken, İran’ın Filistin halkı ve direniş hakkında tutumuna temasla, ”İran, bu yolda ağır bedeller ödemiştir’ dedi.

Hüceste, Amerika ve müttefiklerinin  çıkmaza girdiklerini ve dünyanın onların yenilgilerinden sonra ‘Yüzyılın Anlaşması’ adıyla yeni bir komplonun yürürlüğüne şahit olduklarını, bu doğrultuda Kudüs’ün terör rejiminin başkenti ve İran devrim muhafızlarının da ABD tarafından oluşturulan sözde ‘terör listesi’ne alındığını bildirdi. 

Filistinli grupların yetkilileri de, sözkonusu görüşmede yaptıkları açıklamada, Arap ülkelerinin hiç birinin Filistin halkına yardım etmediği bir zamanda İran İslam Cumhuriyeti’nin Filistin halkına yaptığı yardımları tarih kaydetmiş ve Filistin halkı da bunu hiç bir zaman unutmayacaktır’ dediler.

Başa dön tuşu
Kapalı