Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Filistin Yönetimi Gazze’deki Memurlarına Maaşlarının %25’ini Ödedi

Gazze Şeridi’nde görev yapan Filistin Yönetimi memurları bu ay maaşlarının yüzde 25 ila yüzde 50’sini alabildi. Memurlar arasında bu durum sebebiyle büyük öfke ve rahatsızlık yaşandığı ifade edildi.

Filistin Yönetimi’nin işgal rejiminin vergi gelirlerinde yaptığı kesinti ve Ramallah’ın gelirleri kesinti yapılmış haliyle almayı reddetmesi sebebiyle Batı Yaka’daki memurlarına da iki aydır maaşlarının sadece yüzde 60’ını ödeyebildiği kaydedildi.

Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi, Gazze Şeridi’ne uyguladığı yaptırımlar kapsamında iki yıldır bölgede çalışan memurlarına maaşlarının yüzde 50’si ila yüzde 70’ini ödüyordu.

Gazze Şeridi’nde görevli memurlarının birçoğunu zorunlu emekliliğe sevk eden Filistin Yönetimi, iki yıldır Batı Yaka’daki memurlarına ise maaşlarının tümünü ödedi.

Filistin tv muhabirinin bankalardan edindiği bilgiye göre, memurların maaşlarının yaklaşık yüzde 40’ı ödenirken, Memurlar Sendikası Başkanı Arif Ebu Cerad memurlara maaşlarının yüzde 25’inin ödendiğini açıkladı.

Ebu Cerad, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, bazı memurlara ise maaşlarının yüzde 45’inin veya yüzde 50’sinin ödendiğini bildirdi.

Ramallah’taki hükümetin başkanı Muhammed İştiyye’nin “Gazze Şeridi’ndeki memurlar da Batı Yaka’dakiler gibi maaşlarının yüzde 60’ını alacaklar” dediğini hatırlatan Ebu Cerad, verilen sözün çiğnendiğini ve açıkça ayrımcılık yapıldığını belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Ocak 2022 (30) içerik yüklenmiştir.