Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Filistinli esir işgal rejimi zindanlarında şehit oldu

sirler Enformasyon Ofisi, bu sabah erken saatlerde yaptığı açıklamada, esir Sami Abid El-Amur’un işgal rejimi zindanlarında kasıtlı tıbbi ihmal sebebiyle şehit olduğunu duyurdu.

Konuyla ilgili yayınlanan bildiride, esir Sami El-Amur’un Gazze Şeridi’nin orta kesimindeki Deir El-Belah kenti sakinlerinden olduğu ve 19 yıl hapis cezasına mahkum edilen esirin 2008 yılında gözaltına alındığı ifade edildi.

Filistinli Esir Kulübü, dün yaptığı açıklamada esir El-Amur’un sağlık durumunun çok kötü olduğunu ve Soroka Hastanesi’ne kaldırılan Filistinli esirin ağır bir kalp ameliyatı geçirdiğini bildirmişti.

Bu arada, esir Sami Abid El-Amur’un işgal rejimi zindanlarında tutulan 550 civarındaki hasta esirden biri olduğu kaydedildi.

İslami Direniş Hareketi (Hamas), esir El-Amur’un işgal rejimi zindanlarında şehit olmasının insanlığa karşı suç olduğunu söyledi.

Hamas, Filistinli esirin tıbbi ihmal sebebiyle hayatını kaybetmesini cinayet olarak niteleyerek söz konusu cinayetin uluslararası hukuka ve değerlere aykırı olduğunu ifade etti.

Hamas sözcülerinden Hazım Kasım, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, işgal rejimi zindanlarında esir tutulurken şehit olan Filistinli sayısının 227’ye yükseldiğini bildirdi.

Hamas sözcülerinden Abdüllatif El-Kanua da esir El-Amur’un şehadetinin işgalcilerin vahşi cinayetlerine eklenen yeni bir halka olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2022 (13) içerik yüklenmiştir.