İşgalci İsrail RejimiFilistin

Filistinli gençler, İsrail’e ait bir askeri kuleye molotof kokteylleri fırlattı

Filistinli gençler, dün akşam el-Halil’in kuzeyindeki Beyt Emr beldesinin girişindeki işgal güçlerine ait askeri kuleyi molotof kokteylleriyle hedef aldı.

Direnişçi gençlerin, söz konusu askeri kuleye molotof kokteyli attıktan sonra olay yerinden kaçmayı başardığı kaydedildi.

Diğer yandan Beytülahim ve el-Bire şehirlerinde dün akşam işgal güçleri ile onlarca Filistinli genç arasında çatışmalar yaşandı.

Görgü tanıklarının ifadelerine göre, Beyt-İl İsrail askeri kontrol noktası yakınlarında çıkan çatışmalarda işgal güçlerinin ses ve gaz bombası kullanması sonucu çok sayıda Filistinli sivil boğulma tehlikesi geçirdi.

Mübarek Ramazan ayının onuncu gününde Kudüs sokakları, işgal ve Yahudi yerleşimciler karşıtı büyük bir direnişe tanıklık etti. İşgal altındaki Doğu Kudüs’ün ana kapılarından biri olan Bab El-Amud (Şam Kapısı) meydanı savaş alanına döndü. Irkçı Yahudi yerleşimcilerin saldırılarını protesto eden çok sayıda Filistinli genç yaralandı.

Kudüs’te yaşanan olaylar Batı Şeria’da da etkisini gösterdi. Birkaç gündür işgal güçleri ile Filistinli gençler arasında farklı noktalarda çatışmalar yaşanıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Kasım 2021 (13) içerik yüklenmiştir.