FilistinCezayir

Filistinli gruplar yarın Cezayir’de bir araya geliyor

Filistinli gruplar Salı günü Cezayir’de bir araya gelecekler ve aralarındaki ihtilafları giderme konusu başta olmak üzere Filistin meselesini masaya yatıracaklar.

Filistin’in Cezayir Büyükelçisi Fayez Abu Aita Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Filistinli grupların Salı günü Cezayir’de bir araya gelerek “Cezayir’in vizyonu” üzerinde anlaşmaya varacağını duyurdu

Ebu Aita, Filistin’in Sesi (hükümet) radyosuna verdiği röportajda, diyalog oturumlarının “bu ayın 11’i ve 12’sinde” yapılacağını söyledi.

Hamas ve İslami Cihad’ın yanı sıra Fetih liderliğindeki Filistin Kurtuluş Örgütü’nün (12 grup) temsilcilerinin toplantılarını Cezayir’de yapacağını da sözlerine ekleyen Ebu Aita, toplantının “Cezayir’in Filistin ulusal eyleminin tüm tarafları tarafından üzerinde anlaşmaya varılan kapsamlı ve uzlaşıya dayalı bir vizyona ulaşmak için aylarca süren çabaların ardından geldiğini” belirtti.

Büyükelçi, “Cezayir vizyonu üzerinde anlaşmaya varılacağını ve (vizyonun) herkes için ortak bir payda oluşturacağını ve bölünmenin sona erdirilmesi ve ulusal birliğin sağlanması için sağlam bir zemin olacağını umuyoruz” dedi.

Ebu Aita’ya göre, gurupların toplantısı, Kasım ayı başlarında Cezayir’de “Cezayir’in mükemmel bir Filistin zirvesi ve Filistin davasının mükemmel bir şekilde mevcut olmasını istediği” Arap zirvesinin yapılmasından önce geliyor.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Mayıs 2024 (55) içerik yüklenmiştir.