Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Filistinli İşçi İşgal Polisinden Kaçarken Yüksekten Düşerek Şehit Oldu

Batı Yaka’nın kuzeyindeki Cenin kentinin güneyinde yer alan Kabatiye beldesi sakinlerinden bir işçinin 1948’de işgal edilen topraklardaki Arabetu’l-Betuf beldesinde işgal polisinden kaçarken şehit olduğu bildirildi.

Filistin tv muhabirinin yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, Muhammed Mecd Kemil isimli genç işgal polisinden kaçtığı sırada yüksek bir binanın üzerinden düşerek şehit oldu.

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin Batı Yaka’dan gelen ve çalışma izni bulunmayan işçilerin çalıştığı inşaatlara baskın düzenlediğini, işgal polisi tarafından gözaltına alınmak istemeyen işçilerin kaçtıkları ve işgal polisinin de kaçan işçilerin peşine düştüğünü belirtti.

Filistinli gencin de diğer işçilerle birlikte inşaattan kaçmaya çalıştığını fakat yüksekten düştüğünü ifade eden kaynaklar, genç işçinin hayatını kaybettiğini söyledi.

Filistinli işçinin ölümünün ailelerine ekmek parası kazanmak için Batı Yaka’dan 1948’de işgal edilen topraklara çalışmaya giden ve çalışma izni bulunmayan işçilerin çektikleri sıkıntıları bir kez daha gündeme getirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2022 (4) içerik yüklenmiştir.