Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Filistinli Milletvekili: Cuma günkü öfke gösterilerine katılmak dini görevimizdir

Filistinli Milletvekili Ahmed el-Hacc Ali, tüm Filistin halkını, işgal altındaki topraklarında yürütülen yasa dışı yerleşim yerlerine karşı Cuma namazından sonra düzenlenecek öfke gösterilerine katılma çağrısında bulunurken, bunun ulusal ve dini bir görev olduğunu vurguladı.

İsrail vahşetine ve insanlık dışı uygulamalarına hayır demenin vatan borcu olduğunu aktaran el-Hacc, Filistin topraklarını müdafaa etmenin yalnızca şerefli ve onurlu insanların harcı olduğunu söyledi.

Filistinli Milletvekili el-Hacc, işgal güçlerini ve Yahudi yerleşimcileri vatan topraklarından püskürtünceye dek mücadele etmeye devam edeceklerinin altını çizerken, direniş ve mukavemetten geri durmama konusunda uyarıda bulundu.

Allah yolunda cihad etmenin karşılığının Allah nezdinde sonsuz mükafatları olduğuna dikkat çeken el-Hacc, İsrail saldırılarını bertaraf etmek için kolları sıvama vakti geldiğini belirterek, “Durma değil harekete geçme zamanı.” ifadelerini kullandı.

Filistinlilerin, maruz kaldıkları baskın ve saldırılara sert tepki göstermesinin dengeleri altüst edeceğini söyleyen Milletvekili, bu durumda işgal rejiminin, fanatik Yahudilerin önünü kesmek zorunda kalacağını belirtti.

Filistinli yetkili Ahmed el-Hacc, “Yerleşimcinin, taşla bile olsa direniş gücünü hissetmesi onları geri çekilmeye zorlayacaktır. Çünkü tüm dünya sadece güçlülere saygı duyar.” dedi.

Diğer taraftan Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas), direniş grupları ve İslami cemaatler, Filistin halkına, Yahudi yerleşimcilerin işgal altındaki Doğu Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescidi Aksa’ya yönelik sistematik baskınlarını protesto için cuma günü düzenlenecek öfke eylemlerine katılma çağrısında bulundu.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.