Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Filistinlilerin Siyonist Askerler ile Batı Şeria’da Çatışması

Siyonist askerler düşmanca eylemlerini sürdürerek Batı Şeria’da Filistinlilerle yeniden çatıştı.

El Meyadin’inin verdiği habere göre, bugün Cuma yüzlerce Filistinli, Siyonist rejimin yerleşim alanları inşa etme ve işgalciliğine karşı Nablus’ta protesto gösterisi düzenledi. Ancak bu gösteri Siyonist askerler tarafından bastırılmaya çalışıldı.

Nablus’ta Siyonist militanlarla Filistinliler arasında çıkan çatışmada 4 Filistinli yaralandı, yaralılardan birinin durumunun kritik olduğu bildirildi. Onlarca kişi de göz yaşartıcı gazdan etkilendi.

Nablus’un güneyindeki Filistinliler, Cebel Sabih’te inşa edilen Siyonist yerleşim biriminin yakınında Cuma namazı kıldı.

El Halil’deki İbrahim türbesinin avluları da Filistinlilerin protestolarına sahne oldu. El Halil’deki Filistinliler, Siyonist rejimin İbrahim türbesinden ezan okunması yasağını protesto etti.

Öte yandan Siyonist milisler Mescid-i Aksa çevresinde Filistinlilere saldırdı ve üç Filistinliyi tutukladı.

El Kastal haber sitesi de, Siyonist rejimin sert eylemlerine rağmen 40 bin Filistinlinin Mescid-i Aksa’da Cuma namazına katıldığını bildirdi.

Siyonistler yayılmacı amaçlarına ulaşmak için her gün Filistin’in çeşitli bölgelerine saldırmakta ve asılsız iddialarla Filistinlileri tutuklamaktadırlar.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Kasım 2021 (13) içerik yüklenmiştir.