Avrupaİran

Fransız analist: Trump’ın stratejisi, İran’ı etkileyemez

Fransız siyasi analist Thierry Coville, Amerika başkanı Donald Trump’ın İran’a karşı azami baskı politikasının İran’ın iradesini etkileyemeyeceğini belirtti.

Batı Asya ve İran hakkında önemli kitaplar kaleme alan Fransız siyasi analist Thierry Coville, Amerika başkanı Donald Trump’ın İran konusundaki azami baskı politikasının etkili olup olmayacağı yönündeki bir soru üzerine, Trump’ın azami baskı politikasının İran’ın iradesini etkileyemeyeceğine inandığını vurguladı.

Amerika’nın İran’a yönelik tehditlerine değinen Thierry Coville, Amerika’nın  son dönemde bölgede askeri varlığını arttırmasının asıl nedeninin İran’a baskıları arttırmak olduğunu belirtti.

Bölgede herhangi bir savaşın vuku bulmasının hiçbir ülkenin lehine olmayacağı, oysa Amerika ulusal güvenlik danışmanı ve Amerika dışişleri bakanı Mike Pompeo gibi isimlerin savaşa bir çözüm yolu olarak baktığını kaydeden Fransız siyasi analist, Amerika’nın İran’a yönelik azami baskı stratejisinin yerine İran ile Bercam nükleer anlaşmasına geri dönmesi gerektiğini vurguladı.

Başa dön tuşu
Kapalı