İranFilistin

Galibaf:” Filistin halkının katılımı olmadan hiçbir çözüm yolu söz konusu olamaz.”

İran İslami Şura Meclisi Başkanı Muhammed Bakır Galibaf, “Filistin halkının katılımı olmadan bölgede barışın inşası için hiçbir çözüm yolu söz konusu olamaz.” dedi.

İslami Şura Meclisi Başkanı Muhammed Bakır Galibaf paylaştığı Tweet’le kimi Arap ülkelerin Siyonist Rejim İsrail ile ilişkilerin normalleşmesine değinerek şöyle bir vurguda bulundu:” Filistin ülküsüne ihanette bulunanlar tüm cinayetlerde Siyonistlerin suç ortağı sayılırlar. ”

Galibaf sözlerine şöyle devam etti:” Filistin ülküsüne ihanette bulunanlar zalimin elini şevk ile öpüp mazlumun yüzünü tırmaklıyorlar. ”

Siyonist Rejim İsrail ile Birleşik Arap Emirlikleri arasında ilişkilerin normalleştirilmesinden bir aydan az bir süre geçerken Amerika Başkanı Trump 11 Eylül günü Bahreyn ile Siyonist Rejim İsrail arasındaki ilişkilerin de normalleştirileceğini hatta bir anlaşmanın da imzalanacağını duyurdu.

Arap rejimleri İsrail ile ilişkilerini normalleştirmeye çalışsalar da Siyonist rejim yıllardır Filistinlileri bastırmanın yanı sıra Arap-İslam topraklarının bazı bölümlerini de işgal etmiştir.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 30 Ekim 2020 (6) içerik yüklenmiştir.