Haberler

Galibaf: İktisadi yolsuzluk, ekonomik yönetimin zayıflığından kaynaklanıyor

İran İslami Şura Meclisi Başkanı, “Şimdi ülkenin yönetimi ve iktisadi idaresinde daha fazla krizle karşı karşıyayız ve mevcut ekonomik yolsuzlukların bir kısmı ülkenin ekonomik yönetiminin zayıflığından kaynaklanıyor.” dedi.

Fars Haber Ajansı’na göre, Muhammed Bakır Galibaf dün; Ekonomi Komisyonu’nun yargının üst düzey yetkilileriyle ülkenin ekonomik yasalarının adli patolojisine ilişkin ortak toplantısında yaptığı açıklamada, ”İslam Devrimi’nin bu 40 yıllık yolunu izlemiş biri olarak, devrimin ikinci adımında doğru sonuca ulaşabilmemiz için konulara çok dikkat etmemiz gerektiğini söylüyorum.” dedi.

İslami Şura Meclisi Başkanı konuşmasının ayrı bir yerinde ise şöyle dedi: “İlahi geleneklere dayanan ve tüm güçlere aykırı bir sistem ve düşmanlar bu sistemi devirmek için içeride ve dışarıda her türlü düşmanlığa ve unsurlara başvuruyorlar ama gerçek şu ki artık bir güçlü sistem var ve bu gerçeği düşmanlarımız da pekala kabul ediyorlar.”

Bu büyük başarının kökünün üç bileşeninin İslam Cumhuriyeti’nin ayakta kalması ve büyümesi olduğunu belirten İran Meclis Başkanı, ”Toplumun imamı, ümmet, yani halk ve vatandaşlar ile imamın ve ümmetin ilahi geleneklere olan inancı, İslam Cumhuriyeti’nin ayakta kalmasına neden olan üç unsurdur.” dedi.

İslami Şura Meclisi Başkanı ayrıca şöyle dedi. “Ülkenin en önemli sorunu ekonomik meselelerdir ki bu ekonomik alanda, iktisadi yolsuzlukların tartışılması çok önemlidir; ayrıca doğru yönetilirse 5 yıllık bir planla ülke ekonomisi yaptırımlara rağmen istikrara kavuşturulabilir.”

Başa dön tuşu
Bugün 02 Ekim 2023 (36) içerik yüklenmiştir.