İran

Galibaf: İran milleti 9 Dey hamasetinden başı dik çıktı

İslami Şura Meclisi Başkanı Muhammed Bakır Galibaf, İran milleti 9 Dey hamasetinde ülkeyi güvensizlik ve isyandan kurtarma sınavında başarılı olduğunu vurguladı.

Çarşamba günü meclis genel kurul oturumunun açılışında konuşan Galibaf, ilahi günlerden biri olan 9 Dey gününü saygı ile andığını belirterek şöyle dedi:

İran milleti o gün var gücüyle meydanlara çıktı ve bir kez daha Allah inancı ve halk inancının son yıllarda İslam inkılabının bekası ve ilerlemesinin iki temel direği olduğunu ispat etti.

Meclis Başkanı Galibaf şöyle ekledi:

İslam inkılabının ilahi günleri gözden geçirildiğinde, yetkililerin halkın bunca fedakarlığı ve emekleri karşısında daha fazla görevlerine sarılmaları gerektiği anlaşılıyor. Yetkililerin halka karşı en temel görevi, sorunları çözmektir.

30 Aralık 2009 tarihine denk gelen hş. 9 Dey 1388 günü, büyük İran milletinin toplumun normlarını kıranlardan beraat etmek ve 10. dönem cumhurbaşkanlığı seçimlerine hile karıştığını bahane ederek yanlış yola sapan fitneci unsurlara gereken kesin cevabı vermek üzere milyonluk yürüyüş düzenledikleri gündür.

9 Dey hamaseti, canı pahasına İslam dini ve İslam inkılabının ilke ve ülkülerini savunan ve yüksek sesle düşman onların dinine karşı çıkarsa onların tüm dünyasına karşı çıkacaklarını ilan eden İran milletinin izzet, istiklal ve basiretinin simgesidir.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2022 (16) içerik yüklenmiştir.