Kuzey AmerikaFilistinİranİşgalci İsrail Rejimi

Galibaf: Siyonist rejimin cinayetlerini durdurmak için ciddi parlamento girişimi zaruri

İran İslami Şura Meclisi Başkanı, Suriye Meclisi Başkanı ile yaptığı telefon görüşmesinde, Siyonist rejimin cinayetlerini durdurmak için parlamentoların ciddi şekilde girişimde bulunması gerektiğini söyledi.

Muhammed Bagır Galibaf, dün Suriyeli mevkidaşı Hamude Sebbağ ile Filistin ve Kutsal Kudüs’teki gelişmeler hakkında bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Telefon görüşmesinde Galibaf, Filistin halkının Siyonist rejimin cinayetlerine ve saldırılarına karşı verdiği direnişini överek, “Filistin halkına destek veren İslam ülkeleri, son zamanlarda kana susamış ve çocukları katleden Siyonist rejimin cinayetlerine sessiz kalmamalı, mazlum Filistin halkına destek olunmalı” dedi.

İran İslami Şura Meclisi Başkanı, Gazze’nin bombalanmasını kınarken, “ABD ve bazı Batılı devletlerin Siyonist rejimin Filistin halkını öldürme suçuna ve insanlık dışı eylemlerine destek vermesi esef ve şaşkınlık verici bir durumdur” dedi.

Galibaf, İran İslam Cumhuriyeti’nin Filistin halkı ve direnişine verdiği desteği vurguladı.

Suriye meclis başkanı da, bu telefon görüşmesinde Siyonist rejimin cinayetlerini sürdürdüğünü, insanlık ve insan hakları ihlallerine devam ettiğini bildirdi.

Suriye meclis başkanı, İran İslam Cumhuriyeti’nin mazlum Filistin halkının özlemlerini destekleyen tutumlarını takdir ederek, şunları söyledi: ”İran gibi Suriye de Filistin meselesini ana ve temel meselesi olarak görüyor ve Kutsal Kudüs’ü ve işgal altındaki bölgeleri kurtarmaya yardım etmek için hiçbir çabadan kaçınmayacaktır.”

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2021 (31) içerik yüklenmiştir.