Haberler

Galibaf: Siyonistler’in izmihlal ve yenilebilirliği ortaya çıkmıştır

İslami Şura Meclisi Başkanı Muhammed Bakır Galibaf, sahte İsrail rejiminin hayali denklemleri ve yenilmezlik iddialarının suya düştüğünü ve bugün her zamankinden ziyade Siyonistler’in izmihlal ve yenilebilirliğinin ortaya çıktığını kaydetti.

İslami Şura Meclisi Başkanı Galibaf bugün Tahran’da 4.’sü düzenlenen İslam Ülkeleri Parlamentoları Filistin Daimi Komitesi Olağanüstü Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, Filistin milletinin Siyonist rejim canilerine karşı mücadelede kahramanca zaferini, Filistin milleti dahil tüm Müslüman milletler ve hür insanlara tebrik etti.

Son günlerde dünyanın sahte ve çocuk katili Siyonist rejimin işgal altındaki Filistin’e karşı en feci cinayetlere imza attığına tanıklık ettiğini ifade eden Galibaf, bu barbarlık ve cinayetlerin bazılarının, Siyonist rejim ile normalleşme gibi yanlış bir yolunda hareket etmeye çalıştığı bir sırada gerçekleştiğini hatırlattı.

Galibaf, milyonlarca Filistinli’nin evinden edinmesi, topraklarından kovulması ve katliam edilmesi, Kudüs başta olmak üzere işgal altındaki Filistin topraklarının kültür ve nüfus dokusu ve de İslam kimliğini sistematik politika çerçevesinde değiştirme planının uygulanması, sahte rejimle normalleşmenin sonucu olduğunu belirtti.

İslami Şura Meclisi Başkanı ayrıca, Filistin meselesinin küresel bir konu olduğunu, bugün tüm Müslümanların bir bütün olarak Kudüs-i Şerif’in özgürlüğünden söz ettiklerini kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Kasım 2021 (13) içerik yüklenmiştir.