İran

Galibaf’tan İran milletinin zorba güçlerle mücadelesine vurgu

İslami Şura Meclisi Başkanı Muhammed Bakır Galibaf, zorba güçlerle mücadele ve ülkenin çıkarlarını, vahdetini ve milli güvenliğini savunmak, İran milletinin en hikmetli sosyal hareketi olduğunu belirtti.

İslami Şura Meclisi Başkanı Galibaf Çarşamba günü meclis genel kurul oturumunun açılışında yaptığı konuşmada, İran takviminde küresel istikbarla milli mücadele günü olan hş. 13 Aban gününü tebrik etti. Galibaf, bu tarihi günde İmam Humeyni -ks- çizgisinde olan öğrenciler Amerika’nın Tahran’daki casusluk yuvası olan büyükelçiliğini cesurca fethettiklerini kaydetti.

Galibaf, İranlı öğrenciler Amerika’nın halk karşıtı ve müdahaleci kimliğini tüm dünyaya göstererek yeni bir dönemi başlattıklarını vurguladı.

Galibaf şöyle devam etti:

Casusluk yuvasının fethi, dünya genelinde Amerika ve diğer müstekbir güçlerin zorbalığı ve müdahalelerine karşı adalet ve hakikat peşinde olanlar için yeni bir dönemi başlattı. İran milletinin İslam inkılabından sonraki yıllarda hareketi, müstekbir güçlerin zorbalığına karşı akılcı ve tamamen milli çıkarların doğrultusunda bir hareket olmuştur.

Galibaf şöyle ekledi:

Amerika gibi istikbar güçleri ve ondan önce de Britanya, ne zaman fırsat buldularsa komplike kumpaslar veya savaş çığırtkanlığı ile İran milletinin varlığını ve milli çıkarlarını hedef aldılar. Bu durumlara bir örnek 1953 darbesidir. zorba güçlerle mücadele ve ülkenin çıkarlarını, vahdetini ve milli güvenliğini savunmak ise, İran milletinin en hikmetli sosyal hareketidir.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Eylül 2022 (1) içerik yüklenmiştir.