İran

Garibabadi: Irak şehit Süleymani dosyasını hızlandırsın.

Kazım Garibabadi yaptığı açıklamada, “İran ve Irak arasında ortak soruşturma komisyonu oluşturulmuş, iki ülke ortak soruşturma komisyonunun üçüncü toplantısı Bağdat’ta şehit komutan Süleymani’nin şehadetiyle ilgili olarak yapılmış, önemli belge ve bilgi alışverişinde bulunulmuştur.” Dedi.
İnsan hakları ve insan hakları ihlalleri ve insan haklarına siyasi yaklaşım alanında, Amerika’da Demokrat ve Cumhuriyetçi hükümetlerinin yaklaşımı arasında hiçbir fark olmadığını belirten Garibabadi, Amerika’da Demokrat Parti veya kanadın Amerika’da ve diğer ülkelerde insan haklarının savunucusu olduğunu söylemenin doğru olmadığını belirtti.
Garibabadi ayrıca isveç’te tutuklu olan İran vatandaşı Hamid Nuri dosyasının tamamen siyasi olduğuna işaretle, dosyanın temelinin münafık terör örgütü üyeleri tarafından atıldığını söyledi.
İran Yargı Erki İnsan Hakları Koordinatörü İsveç hapishanesinde insan haklarına aykırı olarak bu İran vatandaşına karşı büyük bir insan hakları ihlali yapıldığını da sözlerine ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Mart 2024 (14) içerik yüklenmiştir.