Ortadoğuİran

Garibabadi: Siyonist rejim İsrail’in saldırıları insanlık aleyhine cinayettir

İran’in Viyana’da bulunan uluslararası kurumlar nezdindeki büyükelçisi Kazım Garibabadi, Siyonist rejimin Filistin aleyhine saldırılarının insanlığa karşı cinayet olduğunu söyledi.

Garibabadi, BM Ceza ve Suçu Önleme Komisyonu 30. Toplantısında yaptığı açıklamada, terörizmin uluslararası düzeyde barış ve güvenlik için tehdit oluşturduğunu belirterek, İran’ın terörizmle mücadele azmini, terörle mücadele eden ülkelere yaptığı yardımlar ve bölgede terör gruplarını ortadan kaldırarak gösterdiğini belirtti.

General Süleymani ve Şehit Fahrizade’nin terör yoluyla şehit edilmelerine de değinen Garibabadi, uluslararası camianın mevcut durumda terörizmin tüm şekillerini ortadan kaldırma azmini göstermesi gerektiğini söyledi.

Siyonist rejim terörünün Filistin halkına sistematik ve geniş saldırılarının insan hakları ve BM bildirgesi ve hedeflerine aykırı olduğunu ifade eden Garibabadi bu cinayetlerin insanlık aleyhine cinayet olduğunu ve dünya barış ve güvenliği için ciddi tehdit olduğunu söyledi.

Uluslararası hukuk çerçevesinde BM üyesi tüm ülkelerin terörizmle mücadele taahhüdü bulunduğunu ifade eden Garibabadi, Siyonist rejim cinayetleri karşısında susmanın terörizmi teşvik anlamına geldiğini söyledi./

Başa dön tuşu
Bugün 30 Temmuz 2021 (20) içerik yüklenmiştir.