İşgalci İsrail RejimiAmerikaFilistin

Gazze Direniş Mücahidlerinden Ağır Darbe Alan Siyonist Rejim, Washington’dan 1 Milyar Dolar Yardım Talep Edecek

ABD’nin Güney Carolina Senatörü Cumhuriyetçi Lindsey Graham, İsrail’in, Gazze Şeridi’ndeki saldırılardan sonra Demir Kubbe hava savunma sistemini güçlendirmek için Pentagon’dan 1 milyar dolarlık acil askeri yardım isteyeceğini açıkladı.

Siyonist İsrail ziyareti sırasında, Amerikan Fox New televizyonuna mülakat veren Lindsey Graham, “Sanırım yarın ya da perşembe, İsrailliler Pentagon’dan İsrail’i savunmak için kullanılan Demir Kubbe bataryalarını güçlendirmek için 1 milyar dolarlık yardım talebinde bulunacaklar” ifadesini kullandı.

ABD’li Senatör, bu fonun onaylanmasını sağlamak üzere Senatoda üzerine düşeni yapacağını söyledi.

7 Mayıs’ta, İsrail’in Mescid-i Aksa saldırılarından sonra Hamas’ın İsrail’e fırlattığı 3 bin 400 roketten sadece 1600’ü, İsrail Demir Kubbe sistemleri ile havada imha edilebilmişti.

Korsan İsrail’in Gazze Şeridi’ne 10 Mayıs’ta başlattığı saldırılar, Hamas ile varılan ateşkes doğrultusunda 21 Mayıs’ta yerel saatle 02.00’de sona ermişti.

Irkçı İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırılarda 66’sı çocuk, 39’u kadın olmak üzere 254 Filistinli şehit düşmüş 1948 kişi de yaralanmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.