Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Gazze Emniyet Müdürü: İsrail, Gazze’de kaos ortamı yaratmakta başarısız oldu

Gazze’deki Emniyet Genel Müdürü Mahmud Salah, İsrail rejiminin, Gazze kentindeki tüm karakolları ve emniyete ait noktaları hedef almakla, emniyet mensuplarının görevlerini yerine getirmesini engellemek suretiyle şehirde kaos ortamı yaratmayı ve iç cepheyi çökertmeyi hedeflediğine dikkat çekti.

İsrail savaş uçaklarının geride bıraktığı enkazlar üzerinde düzenlediği basın açıklamasında Salah, Filistin polisinin, işgalcilere karşı verdiği mücadelede Filistin halkına katılmakta tereddüt etmediği ve kardeşlerini yalnız bırakmadığının altını çizdi.

Basın mensuplarına verdiği demeçte Salah, İsrail vahşetinin Filistinlilerin iradesini kırmakta başarısız olduğunu belirtirken, işgal güçlerinin, Filistinlilere yönelik düzenlediği saldırılarda kadın çocuk demeden önüne gelen herkesi katlettiğini söyledi.

İsrail saldırılarında şehit olan 4 polis için başsağlığı dileyen Salah, ulusal görevlerini yerine getirdikleri sırada bazı emniyet mensuplarının da yaralandığını belirtti.

Öte yandan Gazze Şeridi’ndeki İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İyad el-Buzum, İsrail ordusunun, Gazze kentindeki tüm karakolları ve emniyete ait noktaları hedef alarak tahrip ettiğini duyurmuştu.

Bölgedeki son gelişmelere dair yaptığı yazılı açıklamada el-Buzum, Siyonist İsrail’in, Gazze’ye yönelik yoğun hava saldırılarının kentteki tüm polis merkez ve karargahlarını hedef aldığını bildirmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.