Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Gazze Halkı 66’ncı Cuma Gösterilerine Katılmaya Hazırlanıyor

Gazze halkı, Gazze Şeridi’nin doğusunda bugün (12 Temmuz Cuma) Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü kapsamında gerçekleştirilecek 66’ncı hafta gösterilerine hazırlanıyor.

Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü Heyeti konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Gazze halkını bugün ikindiden sonra “İşgalcilerle müzakereye hayır, sulha hayır ve işgal rejimini tanımaya hayır” sloganıyla gerçekleştirilecek gösterilere katılma çağrısında bulundu.

Heyet, Gazzelilerden bugün ikindiden hemen sonra sınır hattı yakınlarında beş bölgede kurulu dönüş kamplarına gitmelerini istedi.

Bildiride, Gazze halkının gösterilere katılarak Filistin davasını tasfiye projelerini reddettiğini ifade edeceği, söz konusu projelerin başında Yüzyılın Anlaşması ve Bahreyn Çalıştayı’nın geldiği kaydedildi.

Bildiride ayrıca Amerikan yönetiminin ve işgal rejiminin planlarının Filistin toprağını ve halkını hedef aldığı ifade edildi.

Gazze halkı 30 Mart 2018’den bu yana Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetleri kapsamında Gazze Şeridi sınırında gösterilerini sürdürüyor.

Gazze Şeridi’nin beş vilayetinin doğu bölgelerinde sınıra yakın noktalarda kurulan dönüş kamplarında toplanan Filistinliler barışçıl bir şekilde gösteri yaparken, işgal güçleri de silahsız göstericilerin üzerine ateş açmaya devam ediyor.

Başa dön tuşu
Kapalı