İranFilistinİşgalci İsrail Rejimi

Gazze’de 12 gün süren savaşın benzersiz kalıcı ve tarihi başarıları

İran Cumhurbaşkanlığı Kurumu, Filistin Halkının İslam İnkılabını Destekleme Komitesi, Gazze’de 12 gün süren savaşın eşi benzeri olmayan başarılarının tarihe geçeceğini vurgulayan bir açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanlığı kurumuna bağlı olan Filistin Halkının İslam İnkılabını Destekleme Komitesi Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Gazze’deki 12 günlük savaşın zaferinin delillerini analiz ederken, bu savaşın büyük başarılarının tarihte kalacağını bildirdi.

Yayınlanan bildiride, “Bu çatışma dönemi, siyasi geometri ve bölgesel ilişkilerdeki değişim mühendisliği, büyük bulmacanın bir parçasıydı.” denildi.

İran Cumhurbaşkanlığı Filistin Halkının İslam İnkılabını Destekleme Komitesi yaptığı açıklamada, Filistin direnişinin bu aşamada inisiyatif aldığını söyledi.

Açıklamada, Filistinli direniş gruplarının roket ve füze saldırılarının planlandığı ve hayati tesisleri de dahil olmak üzere düşmanın hassas hedeflerine yönelik olduğu belirtildi.

Sözkonusu komite bildiride, “Siyonist rejimin Filistin direnişine karşı yenilgisi, bu rejimin küçük bir bölgesel çatışmayı bile kazanamayacağını kanıtladı” cümlesine yer verildi.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Aralık 2021 (35) içerik yüklenmiştir.