Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Gazze’de ateşkesten sonra İzzeddin El Kassam Tugaylarının askeri geçit töreni

Filistin İslami Direniş Hareketi’nin (Hamas) askeri kanadı Şehit İzzeddin el’Kassam Tugayları, ateşkes ardından Gazze’de askeri geçit töreni düzenledi.

İzzeddin el Kassam Tugaylarından yüzlerce mücahid, ellerinde çeşitli silahlarla Gazze sokaklarında bir geçit töreni düzenledi.

Geçit töreninde Hamas liderlerinden  İsmail Rızvan, “Bugün Gazze’deyiz”; Direniş topraklarında ve işgalci rejime karşı direnişin zaferinin ardından yine bu topraklardayız.” dedi. 

Rızvan, El Kassam Tugaylarının işgalci rejime karşı teçhizat ve ordusunu geliştirmeye devam edeceğini,  Kudüs’ün Filistin’in ebedi başkenti olarak kalacağını kanıtladıklarını  söyledi. 

Hamas askeri kolu Gazze Tugayları Komutanı Basım İsa, Siyonist rejimin Gazze’ye yönelik son saldırılarında şehit oldu. 

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyesi Hüsam Bedran, Kudüs’ün Kılıcı Savaşı’nın Siyonist işgalin cinayetlerine karşı Filistin halkının hakkını, toprağını ve kutsal mekânlarını korumak için milli birliğinin ve Filistinlilerin ortak çalışmasının adresi olduğunu söyledi.

Bedran, Kudüs’ün Kılıcı Savaşı’nın işgalcilerin burunlarını yere sürttüğünü kaydederek, savaşın Mescid-i Aksa’da, Kudüs’te, Batı Şeria’da ve 1948’de işgal edilen Filistin topraklarında da yaşandığına işaret etti. 

Filistin dışında farklı ülkelerde yaşayan Filistinlilerin de işgale karşı mücadeleye katıldıklarını söyleyen Bedran, işgal ordusu ve direniş grupları arasındaki askeri çatışmayla savaşın zirve noktasına ulaştığını bildirdi.

Mescid-i Aksa Hatibi Şeyh İkrime Sabri, işgal güçlerinin bu sabah Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemelerine izin vermesinin “Gazze Şeridi’ne açtığı savaşta yenilmediğini ispat çabası” olduğunu söyledi. 

Şeyh İkrime Sabri, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, işgal güçleri himayesinde gerçekleştirilen baskınların yeniden başlamasının yol açacağı gerginlikten işgal yönetiminin sorumlu olacağını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ağustos 2021 (26) içerik yüklenmiştir.