İran

General Alirıza İlhami: İran hava savunması düşmanla mücadeleye hazır

İslami İran Hava Savunma Kuvveti İkinci Komutanı General Alirıza İlhami, ülkenin hava sahasına her türlü müdahale kesin ve ezici bir şekilde karşılık bulacağını vurguladı.

Hava Savunma Kuvveti’nin hangi seviyede olursa olsun, gelen tehditlere karşı koymak üzere tam hazırlıklı olduğunu belirten General İlhami şöyle dedi:

Biz pratikte de defalarca ülkenin hava sahasını ve sınırlarını savunmakta kimsenin göz yaşına bakmayacağımızı ispat ettik. Şimdi de İslami İran’ın sınırlarına her türlü taarruz en ezici cevapla karşılaşacaktır.

Hava Savunma Kuvveti İkinci Komutanı General İlhami şöyle devam etti:

Bugün İran İslam Cumhuriyeti Hava Savunma Kuvveti hazırlık seviyesi bakımından en iyi konumdadır ve uzman kadrosu ve modern silahları ve teçhizatı ile İslami İran sınırlarını büyük bir iktidarla savunmaktadır.

Düşmanların İran hava sahasına nüfuz ettiği ve hassas merkezleri rasat ettiği yönündeki iddialara da cevap veren General İlhami şu vurguyu yaptı:

Şimdiye kadar hassas ve hayati merkezlerimiz hiç bir sorunla karşılaşmadı ve bu iddialar, düşmanların ortaya attığı içi boş iddialardır, nitekim dünya da bu iddiaların içi boş olduğunu bilmektedir. Biz pratikte de İran hava sahasına mutlaka hiç bir halel gelmediğini ispat etmiş bulunuyoruz.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Ocak 2022 (19) içerik yüklenmiştir.