Filistinİranİşgalci İsrail Rejimi

General Bakıri: Filistin İslami Direnişi, meydanın kaderini belirliyor

İran Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Muhammed Bakıri, Filistin milleti ve direniş gruplarının Siyonist rejim karşısındaki tarihi zaferini kutladı.

Tümgeneral Muhammed Bakıri tebrik mesajında, Filistinli mücahitlerin Kudüs’ü işgal eden güçler karşısındaki mücadele ve çatışmasının 12 günün ardından Siyonistler’in tek taraflı ateşkesi ilan etmesi ve mazlum Filistin milletinin intifada coğrafyasında zaferiyle sonuçlandığına işaretle, bu mücadelenin artık meydanın kaderini belirleyen tarafın İslami Direniş olduğu ve işgalcilerin rezil hayatının Filistinli mücahitlerin iradesine bağlı olduğu gerçeğini ortaya koyduğunu kaydetti.

“Kudüs Kılıçı” operasyonun, işgal rejiminin 33 günlük, 22 günlük, 8 günlük ve 51 günlük savaşlarındaki yenilgilerinin boy aynası olduğunu hatırlatan Komutan Bakıri, bu başarının “Deniz’den Nehir’e kadar Filistin”in zafer güneşinin doğuşunu müjdelediğini vurguladı.

Genelkurmay Başkanı ayrıca, Silahlı Kuvvetleri’n İran milleti ve diğer Müslüman milletler ve mazlumların yanında Filistin milletine desteğinin süreceğini belirtti.

Devrim Muhafızları Ordusu Genel Komutanı Tümgeneral Hüseyin Selami de Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Büro Başkanı İsmail Haniye ve İslami Cihat Hareketi Genel Sekreteri Ziyad Nihale ayrı ayrı telefon görüşmesi gerçekleştirerek, başta General Süleymani olmak üzere direniş şehitlerini anarak, dirençli, onurlu, cesur ve gayretli Filistinli mücahitlerin işgalci İsrail’in gerileyip çökmesine kadar direnişe eşlik edeceklerini ve Filistin halkını yalnız bırakmayacaklarını belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Aralık 2021 (30) içerik yüklenmiştir.