İran

General Bakıri: Hürremşehir fethi, dönüm noktasıydı

İran Genel Kurmay Başkanı General Muhammed Bakıri, Hürremşehir fethi dolayısıyla yayımladığı mesajda, bu fethi İslami İran’ın parladığı alanlarda bir dönüm noktası olduğunu vurguladı.

Genel Kurmay Başkanı General Muhammed Bakıri, hş. takvimine göre 3 Hordad gününe denk gelen Hürremşehir fethinin yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, bu gün “Direniş, fedakarlık ve zafer” günü olarak adlandırdığını belirtti.

General Bakıri şöyle dedi:

Bu büyük zafer ve unutulmaz tarihi kazanım, büyük İran milletinin sekiz yıllık kutsal savunmada onurlanmasının başlangıcı ve ardından stratejik Batı Asya bölgesinde sulta düzeni ve siyonizme karşı İslami direniş cephesinin şekillenmesinin anlamlı motoru oldu.

General Bakıri şöyle ekledi:

Hürremşehir fethi, işgalci düşmanla çarpışma alanında elde edilen bir onur ve zaferin ötesinde gerçekte İran’ın küresel istikbarın daimi kumpasları karşısında parladığı alanlarda önemli ve tarihi bir dönüm noktası olduğunu, sekiz yıllık kutsal savunmadan bugün kutsal mekanları kutsal savunmaya kadar tekfirci terör ve vekalet savaşlarına kadar uzunan bir zafer oldu.

İran takviminde hş. 3 Hordad 1361 günü “Direniş, fedakarlık ve zafer” günü olarak adlandırılmıştır. Bu günde İranlı güçler Baas ordusu tarafından işgale uğrayan Hürremşehir kentini 578 gün sonra düşman işgalinden kurtardı.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Aralık 2021 (35) içerik yüklenmiştir.