İran

General Bakıri’den ülkenin savunma kabiliyetini geliştirmeye vurgu

İran Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Bakıri, ülkenin savunma kabiliyetleri ve caydırıcı gücünü geliştimrek için bir an bile gafil olmayacaklarını belirtti.

Tümgeneral Muhammed Bakıri bugün İran İslam Cumhuriyeti’nin komşulardaki büyükelçiler ve temsilcilerine hitaben yaptığı konuşmada, yaptırımlar ve baskının direniş ruhu ve özgüvenin savunma alanında artmasına yol açtığına işaretle, düşmanların İran karşıtı eylemlerine karşılık olarak savunma alanında bir takım girişimler ve stratejinin takip edildiğini, şehitlerin kanı, İmam Humeyni’nin -ra- ve ardından İslam İnkılabı Rehberi’nin tedbirleri sayesinde ülkenin savunma sanayisinin bugün kimsenin İran’a saldırmaya cesaret edemeyecek kadar geliştiğini söyledi.

Komutan Bakıri, Silahlı Kuvvetler’in hiçbir zaman düşman ile karşılaşmada, tehdidi hafife almadığını ve düşmanın durumuna uygun olarak hazırlık stratejisi ve azami şekilde uyanıklığını koruduğunu ifade etti.

Son senelerde Ayn Esed Üssü’ne füzeli operasyon ve ABD terörist rejiminin İran hava sahasına giren stratejik İHA’sının yerli sistemlerle hedef alınması dahil dünyanın gördüğünün düşmanlar için özellikle ders verici nitelikte olduğunu kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2022 (16) içerik yüklenmiştir.