İran

General Emir Ali Hacizade:Batılılar, askeriye ve güvenlik alanında hiçbir halt edemezler

İran Devrim Muhafızları Hava-Uzay Komutanı General Emir Ali Hacizade, Batılar’ın askeriye ve güvenlik alanında hiçbir halt edemeyecekleri kanaatine ulaştıklarını belirtti.

Komutan Hacizade bugün bir grup komutan ve askeri öğrenciye hitap ettiği konuşmada, ABD başta olmak üzere emperyalist güçlerin devrimden önce ve sonraki cinayetlerine işaretle, Batı Asya’nın dünyanın merkezi olduğunu belirtip, bölge kaynaklarında gözü olan düşmanların bu bölgeyi domine etmeye çalıştıklarını vurguladı.

Amerikalılar’ın geçmişte, savaş çıkarmak suretiyle kölecilik peşinde olduğunu hatırlatan Devrim Muhafızları Hava-Uzay Komutanı, bugün onların savaş ve kölecilik sisteminin modernleştiğini ve insanları kendi hedeflerine hizmet edecek yolda hareket edebilmeleri için çalıştıklarını ifade etti.

Komutan Hacizade, sözlerinin devamında, IŞİD gibi tefkirci grupların bazı bölge ülkelerinin paralarıyla İngiltere, ABD, İsrail ve Fransa’nın casusluk teşkilatları ve düşünce kuruluşları tarafından yönetildiğini kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ağustos 2022 (25) içerik yüklenmiştir.