İranKuzey Amerika

General Emir Hatemi: ABD’nin İran’ın petrol ihracatını sıfırlama iddiası imkansız

İran Savunma Bakanı General Emir Hatemi, Amerika rejiminin İran İslam cumhuriyeti petrol ihracatını sıfırlama iddiası ile İran halkının refah ve çıkarlarına zarar vermeye dayalı insanlık dışı emellerinin imkansız olduğunu söyledi.

Savunma Bakanı Emir Hatemi bugün Moskova’da düzenlenen 8. Uluslararası Güvenlik Konferansı’nda yaptığı konuşmada, ABD’nin İran’ın petrol ihracatının yollarını kapatma çabasına işaretle, İran İslam Cumhuriyeti’nin kendi milletinin refahını sağlamak ve ABD’nin ekonomik terörizmi ile mücadele etmek için savunma araçlarını kullanma hakkına sahip olduğunu kaydetti.

ABD’nin ülkeler ve yasal teşkilatlarını, keyfi olarak terörizmi destekleyenler listesine alma kararını, küstahlık ve ırkçılık olarak niteleyen Komutan Hatemi, insanlığın uyanık vicdanı için Devrim Muhafızları’nın Batı Asya bölgesinde terörizmle mücadelede öncü bir güç olduğu gerçeğini anlamanın çok kolay olduğunu ifade etti.

ABD Başkanı Donald Trump’ın tehlikeli girişimleri konusunda uyarıda bulunan Savunma Bakanı, Batı’nın ABD karşısındaki karar alma boşluğunun Beyaz Saray yöneticilerini küstahlaştırdığını kaydetti.

Savunma Bakanı ayrıca, siyonistlerce Filistin topraklarının işgali ve Filistinliler’in bastırılmasının devam ettiğini belirtti.

Komutan Hatemi sözlerinin son bölümünde Sri Lanka ve Yeni Zelanda’daki terör saldırılarını şiddetle kınayarak, bu saldırılar arasında hiçbir farkın olmadığını söyledi.

Başa dön tuşu
Kapalı