İran

General Eşteri: İran sınırlarında hiçbir güvensizlik sorunu yok

İran İslam Cumhuriyeti Emniyet Genel Müdürü General Hüseyin Eşteri, İran’da istikrarlı bir güvenlik hakim olduğunu ve hiç bir sınırında güvenlik sorunu olmadığını belirtti.

İRNA’nın bildirdiğine göre tuğgeneral Eşteri, İsfahan eyaletinde Kaşan kentinde “Bir Zamanlar Hac Kasım” uluslararası kongresinin kulisinde yaptığı açıklamada, sınır güvenlik güçleri, kolluk kuvvetleri, İslam Cumhuriyeti ordusu ve devrim muhafızları gibi silahlı güçlerinin tam teyakkuzda sınırlarda bulunduklarını ve her hareketi, eyleme geçilmeden etkisiz hale getirdiklerini söyledi.
İran kolluk kuvvetlerinin sınırlarda bulunduğunu ve istikrarsızlık yaratacak her hareketi etkisiz hale getirdiklerini ifade eden Eşteri, kentlerle de halkın kolluk kuvvetleri ile yakın işbirliğinden dolayı istikrarlı olduğunu söyledi.
Komutan Eşteri şerif İran halkının polis ve güvenlik güçleri ile iyi işbirliği sayesinde ülkede huzur ve güvenliğin hakim olduğunu ifade etti.
Polis tarafından verilen bazı hizmetleri otomasyonu olduğunu ifade eden Eşteri, Şu an 20 hizmetin internet ortamından sağlandığını söyledi.
Bu arada uluslararası “Bir Zamanlar Hac Kasım” kongresinde Ensarullah hareketini temsilen Yemen elçiliğinden Reb’i el-Hamdi, Yemen elçiliğinden Hisam Askeri, Fatimiyun ordusundan İsmail Sultan, İran’da bulunan Afrikalı talebeleri İslam Birliği genel sekteri, Kum kentinde el-Besaer kurumu müdürü ve ayrıca Nijerya, Madagaskar, Burkina Faso, Irak ve Suriye’den konuklar katıldı.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Kasım 2022 (10) içerik yüklenmiştir.