İran

General Fedevi: Çok sayıda provokatör, İran’dan firar ederken yakalandı

İran Devrim Muhafızları Ordusu Genel Komutan Vekili Amiral Ali Fedevi, birçok provokatörün İran’dan firar etmeye çalışırken yakalandığını duyurdu.

İran Devrim Muhafızları Ordusu Genel Komutan Vekili Amiral Fedevi bugün yaptığı açıklamada, yakalanan provokatörlerin bir çoğunun adli kayıtları ve sabıkaları olduğuna işaretle, İran’da kan akıtıp, karışıklık çıkaran isyancılar ve provokatörlerin ülkeden firar etmeye çalışırken yakalandıklarını vurguladı.

Komutan Fedevi, İran halkının uyanık olup, kargaşa çıkaran provokatörlerden kendi saflarını ayırdıklarına işaretle, İran halkının geçen 40 senedeki gibi bir kez daha düşmanlarını yendiklerini belirtti.

İran’da 15 kasımda benzin fiyatına getirilen zammın ardından başta Tahran dahil bazı kentlerde barışçıl gösteriler düzenlendi. Ancak bazı eğitim görmüş isyancılar ve provokatörler, halkın arasına sızarak, yakma ve yıkma eylemlerinde bulundular.

Bu olayların ardından İran’ın muhtelif kentlerinde halk sokaklara inerek, ülke güvenliğini destekleme gösterisi düzenlediler.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 19 Eylül 2020 (25) içerik yüklenmiştir.