Kuzey Amerikaİran

General Hacızade: Şehit Süleymani’nin etkisi geçmişe kıyasla daha fazla

İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Hava Uzay Kuvveti Komutanı General Emir Ali Hacızade, bugün şehit General Süleymani’nin iktidarı ve etkisi geçmişe kıyasla hem İran’da, hem bölgede ve hem dünya genelinde daha fazla olduğunu vurguladı.

Kudüs Gücü’nün şehit komutanı General Hac Kasım Süleymani’yi anmak üzere cihat ve şehadet öncüleri tarafından düzenlenen “Hac Kasım’ın silah arkadaşları” oturumunda konuşan İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Hava Uzay Kuvveti Komutanı General Emir Ali Hacızade, Hac Kasım’ın şehadeti üzerinden iki yıl geçtiğini, Amerikalı teröristler bu suikastle hangi amaçların peşinde olduklarını açıkça ilan ettiklerini belirtti.

General Hacızade şöyle devam etti:

Amerika terör devleti ve bu cinayeti işleyen yardımcılarının işlediği cinayet sadece bir komutanı ortadan kaldırmakla sınırlı değildi; onlar İslami nizama ağır darbeler indirme ve şimdiye kadar açıklanan meselelerin çok ötesinde amaçların peşindeydi.

General Hacızade, Amerika terör devleti ve uydularının bu cinayeti işlerken tahminleri, İran İslam Cumhuriyeti onların bu cinayetine tepki vermeyeceğine yönelik olduğunu kaydetti.

General Hacızade şöyle ekledi:

Sulta düzeni bu cinayeti ile İran milletinin azami baskıya karşı direnişini kırmak ve istediği sonuçlara ulaşmak istedi. Habis Donald Trump şimdiye kadar bölgede 7 trilyon dolar harcadıklarını ve hiç bir sonuç elde edemedikleri itiraf etti; zira Amerika’nın bu hezimetinin başlıca etkeni General Süleymani’ydi. Afganistan ve Irak’ta bulunmak ve IŞİD gibi tekfirci terör örgütlerini kurmak gibi bölgede birçok planlarının bozguna uğramasının sebebi, General Süleymani’ydi.

General Hacızade, General Süleymani’ye suikast düzenlemenin ikinci önemli hedefi, direniş eksenine darbe vurmak olduğunu, fakat bu hedeflerine ulaşamadıklarını ve herkes Amerika’nın içi boş bir rejim olduğunu anladığını vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2022 (13) içerik yüklenmiştir.