İran

General Kaani: General Süleymani’nin katilleri güvende olamazlar

İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Kudüs Gücü Komutanı General İsmail Kaani, General Hac Kasım Süleymani’nin katilleri, ona suikast düzenleyerek zafer elde ettiklerini sandıklarını, ama artık hiç bir yerde güvende olamayacaklarını bilmediklerini vurguladı.

Salı günü bu açıklamayı yapan Kudüs Gücü Komutanı General İsmail Kaani şöyle ekledi:

Biz cani Trump’ı ve Mike Pompeo gibi açık gizli suç ortaklarını tanıyoruz. Onların hepsi dünyanın tüm hür insanlarının merceği altındadır ve hiç bir yerde güvende olamazlar.

Amerikalılara hitap eden General Kaani şöyle dedi:

Sizin bölgeden çekilmeniz bizim programımızın bir parçasıydı. Bugün çekilmekten daha beterini yaşıyorsunuz; siz ihraç edildiniz; Irak’ın şerefli halkı ve direnişi sizlerden geriye kalan şu iki bin kişiyi de tahammül etmeyecektir.

Amerika terör devleti 3 Ocak 2020’de büyük bir cinayet işleyerek İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Kudüs Gücü Komutanı General Hac Kasım Süleymani ve Haşdi Şabi komutanı Ebu Mehdi Mühendis’i ve 8 silah arkadaşını Bağdat hava limanı çıkışında şehit etti. Bu cinayetin emrini ABD dönem Başkanı Donald Trump verdi, Pentagon İHA’ları suikasti gerçekleştirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.