İranYemen

General Kaani: Şehit İrlu, mazlum Yemen halkının hizmetçisiydi

İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı General İsmail Kaani, İran’ın Sana Büyükelçisi Şehit İrlu’nun mazlum ve mücahit Yemen halkının elçisi ve hizmetçisi olduğunu vurguladı.

Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı General Kaani, koronaya yakalandıktan sonra Tahran’a getirilen ancak tüm müdahalelere rağmen şehit olan İran’ın Yemen Büyükelçisi İrlu’nun şehadete kavuşması dolaysıyla yayınladığı tebrik ve taziye mesajında, Şehit İrlu’nun İslam İnkılabı tarihinde altın bir sayfa olup, son sıralarda da mazlum ve mücahit yemen halkına hizmet eden elçi olduğunu ve bu diyar ve direniş cephesinin acı çekmiş halkının acılarını hafifletmekte büyük çaba sarf ettiğini vurguladı.

İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, İran’ın Yemen Büyükelçisi Hasan İrlu’nun şehadet dolaysıyla taziye mesajı yayınladı.

Dışişleri Sözcüsü Said Hatipzade yaptığı bir açıklamada dayatma savaşı sırasında yaralanan İrlu’nun Yemen’de koronaya yakalandığını, bazı ülkelerin geciken işbirliği nedeniyle kötü bir halde ülkeye getirildiğini, ancak tüm tıbbi müdahalelere rağmen kurtarılamadığını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Eylül 2023 (15) içerik yüklenmiştir.