İran

General Kaani: Şehit Süleymani sahayı ve diplomasiyi iyi yönetiyordu

İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Kudüs Gücü Komutanı General İsmail Kaani, şehit General Süleymani hem sahayı ve hem diplomasiyi çok iyi yönettiğini ve bunun sebebi de velayete bağlılığı olduğunu belirtti.

Dışişleri Bakanlığı uluslararası siyasi etüt merkezinde şehit General Süleymani’nin ikinci şehadet yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen anma töreninde konuşan Kudüs Gücü Komutanı General Kaani, şehit Süleymani’nin seçkin özelliklerinden biri, nuraniyetini velayet yolunu izlemeye borçlu bilmesi olduğunu belirterek, şehit Süleymani’nin yolunu izlemek için liderin askeri olmaları gerektiğini belirtti.

General Kaani şöyle devam etti:

Şehit Süleymani birçok alanda öncüydü ve diplomasi ile saha arasındaki irtibatı en iyi şekilde korudu. General Süleymani siyasete dini inancıyla bakıyor ve büyük düşmanlarla mücadele meydanında zaferi sıradan bir konu olarak algılıyordu.

General Kaani, şehit Süleymani’nin Tahran’dan kurduğu bağların birçok ülkenin derinlerine kadar uzandığını, Tahran direnişin, İslam inkılabı ve İslami dayanışmanın zirvesi olduğunu vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Mayıs 2024 (76) içerik yüklenmiştir.