İran

General Kasım Süleymani: Devrim Muhafızları, Amerika ordusunun itibarsızlaştırdı

Devrim Muhafızları Ordusu Kudüs Gücü Komutanı Tümgeneral Kasım Süleymani, Devrim Muhafızları’nın dünyanın en büyük ve donanımlı ordusu yani Amerika ordusunun itibarsızlaştırarak, onun kağıttan bir ordu olduğunu dünyaya gösterdiğini belirtti.

İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Tümgeneral Kasım Süleymani, Tahran’da düzenlenen 23. Devrim Muhafızları Yetkilileri ve Komutanları Toplantısı’nda bir konuşma yaptı.

Devrim Muhafızları Ordusu’nun gösterdiği çabaları takdir eden Tümgeneral Süleymani, bu güçlerin ülkenin ilerleme kaydetmesinde büyük rol aldığına dikkati çekerek, “Geçtiğimiz son 20 yıl içinde, düşmanı çeşitli stratejilerle hezimete uğrattık.” dedi.

Tümgeneral Süleymani, Devrim Muhafızları’nın kararlılığını engelleyecek hiçbir barikatın bulunmadığını belirterek, “Devrim Muhafızları dünyanın en büyük ve en donanımlı ordusu olan Amerikan Ordusu’nun itibarını kırarak kağıttan bir ordu olduğunu tüm dünyaya gösterdi.” ifadesini kullandı.
Bölge gelişmelerine de dikkat çeken Komutan Süleymani, düşmana galip gelme yolunun açıldığını, ancak hikmetle hareket etmek gerektiğini söyledi.

Öte yandan, İran Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Muhammed Bakıri de aynı toplantıda yaptığı konuşmada, düşmanların, İran ordusunun çok güçlü bir yapıya ve caydırıcılık özelliğine ve yeteneğine sahip olduğunu gördüğünü ve İran ordusunun İslam inkılabı ülkülerini ve halkını korumada zerre kadar şüphesinin olmadığını anladığını söyledi.

Tümgeneral Bakıri, İran’ın bugün bölgede çok üstün bir konuma sahip olduğunu belirterek, İran’ın bölgenin güvenliği ve istikrarının sağlanmasında görev üstlendiğine temasla, ‘İran’ın bölgede asla güvensizlik, savaş çıkarma, saldırı, yayılmacılık gibi bir düşüncede olmadığını’ söyledi.

İran genel kurmay başkanı, İran devrim muhafızlarının askeri harekatlarındaki başarılarının düşmanları öfkelendirdiğini belirterek, ‘direniş cephesini desteklemek, bölgede tekfirci teröristlere ve vekalet savaşında ve inkılab karşıtları ve teröristlere karşı mücadeledeki tarihi ve stratejik rolü, ABD’nin insansız casus İHA’sının vurulması ve İngiliz petrol tankerinin durdurulması, devrim muhafızlarının ve İran İslam Cumhuriyetinin başarılı operasyonlarından yalnızca bazılarıdır’ dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.