İran

General Kasım Süleymani’nin kızının Filistin halkına mesajı

İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani’nin şehadetinin birinci yıldönümünde Gazze Şeridi’nde düzenlenen “Kudüs Şehidi” başlıklı törende, şehit Süleymani’nin kızı Filistin halkına bir mesaj gönderdi.

general Kasım Süleymani’nin kızı Zeyneb Süleymani, dün Filistin halkına hitaben mesajında, “şehit Süleymani’nin çocuklarına Filistin’e sevgiyi, düşmanı tanımayı ve Kudüs’teki Müslümanların ilk kıblesini öğrettiğini, hayatlarının tüm detaylarında Kudüs ve Filistin’in bulunduğunu, bunun sözde değil aile içinde bizzat uygulamayla gösterdiğini” söyledi.

Zeyneb Süleymani, babasının ve ondan önce de İran İslam Cumhuriyeti’nin kurucusu rahmetli İmam Humeyni’nin, başta Mücahidler olmak üzere İslam milletleri ve mazlumlarına Filistin’in kurtuluşu ve mazlumların zaferinin kesinlikle gerçekleşeceğine dair bir vaat verdiğini bildirdi.

Zeyneb Süleymani, Gazze halkına hitaben mesajının ayrı bir yerinde, “Allah’ın laneti, size yardım etmenin yolunu tıkayan ve Siyonistlerin suçlarına iştirak edenlerin üzerine olsun, tabii bunların başında da ABD gelmektedir” dedi.

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) siyasi bürosu üyesi Mahmud ez-Zahar da törende yaptığı konuşmada, general Süleymani’nin ümmetin ilkelerini savunma doğrultusunda her zaman direniş mücahitlerine destek verdiğini söyledi./

Başa dön tuşu
Bugün 17 Haziran 2024 (11) içerik yüklenmiştir.