İran

General Musevi: General Süleymani silahlı kuvvetlerin vahdet ekseniydi

İslami İran silahlı kuvvetleri başkomutanı General Seyyid Abdurrahim Musevi, şehit General Kasım Süleymani klasik ordu ile İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu vahdetinin ekseni olduğunu vurguladı.

Şehit General Süleymani’nin ikinci şehadet yıl dönümü dolayısıyla bir açıklama yapan General Musevi, General Süleymani’nin öfkesi ve şefkatı bir arada olduğunu, düşmanlara karşı öfke ve dostlara ve karşı şefkat ve silahlı kuvvetlerde savaş ve cephelerin öncülerine saygı temel özelliklerinden biri olduğunu belirtti.

General Musevi, İslami İran silahlı kuvvetleri General Kasım Süleymani gibi şehitlere borçlu olduğunu, herkes şehitlerin yolunu ülkenin bağımsızlığını, toprak bütünlüğünü ve İslami nizamı korumak için sürdürmesi gerektiğini vurguladı.

Amerika terör devleti 3 Ocak 2020’de büyük bir cinayet işleyerek İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Kudüs Gücü Komutanı General Hac Kasım Süleymani ve Haşdi Şabi komutanı Ebu Mehdi Mühendis’i ve 8 silah arkadaşını Bağdat hava limanı çıkışında şehit etti. Bu cinayetin emrini ABD dönem Başkanı Donald Trump verdi, Pentagon İHA’ları suikasti gerçekleştirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2022 (16) içerik yüklenmiştir.