İran

General Musevi: NEDACA filosunun görevi tarih yazmaktı

İran İslam Cumhuriyeti Ordusu genel komutanı Tümgeneral Seyyid Abdurrahim Musevi, ”Ordu Deniz Filosu’nun görevi, tarih yazdı.” dedi.

Mehr Haber Ajansı’na göre, Tümgeneral Seyyid Abdurrahim Musevi, dün (Pazartesi) Silahlı Kuvvetler Başkumandanı’nın 75. Deniz Filosu’nun performansını öven raporunu açıklama töreninde yaptığı konuşmada şöyle dedi: ”12 Hordad’ın ulusal takvimde “Ordu donanmasının Atlantik Okyanusu’na varış günü” olarak kaydedilmesi, bu büyük hareketin ülke tarihinde kalıcı olmasında büyük etki yapabilir.”

Tümgeneral Musevi, “Ülkenin ve büyük İslami İran ulusunun onurunu korumak ve teşvik etmek için savaş kabiliyetini ve hazırlığı teşvik etmek her zaman gündemimizdedir.” dedi.

General Musevi ayrıca şunları söyledi: “İran İslam Cumhuriyeti Donanması’nın 75. Filosunun tarihi misyonunun açık ve uluslararası sularda başarılı bir şekilde uygulanması, uzun yıllar süren dikkatli planlamanın, parlak ve hesaplanmış çalışmaların sonucuydu.”

İranlı askeri yetkili, “Tehditlere ve yaptırımlara rağmen, bu filonun gayretli personeli 4 aydan fazla süren istihbarat, operasyonel çalışmalar ve eğitimden sonra gururla eve döndü.” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Eylül 2022 (1) içerik yüklenmiştir.