Kuzey Amerikaİran

General Nasirzade: General Süleymani İslam dünyasının onurudur

Genel Kurmay İkinci Başkanı General Pilot Aziz Nasirzade, tarih şehit General Süleymani’nin büyük hizmetlerini asla unutmayacağını, şehit Süleymani İslam dünyasının onuru olduğunu vurguladı.

Kudüs Gücü’nün şehit komutanı General Hac Kasım Süleymani’nin kişiliği hakkında açıklama yapan Genel Kurmay İkinci Başkanı General Nasirzade şu ifadeleri kullandı:

Gerçekte General Süleymani’nin kişiliği, hem İran ve hem dünyanın tüm hür milletlerinin onuru olabilecek seviyededir. General Süleymani’nin İslam dünyasına hizmetleri ve direniş gruplarını küresel istikbar ve siyonizme karşı birleştirmesi kayda değerdir. General Süleymani amel ehli olan bir insandı; tevazu, kesin tavır, ihlas, dirayet,… şehit Süleymani’nin siyaset ve askeri sahalarda en bariz özellikleriydi, ki bu da kalplerde ebediyen yer edinmesine vesile oldu.

Tarih şehit General Süleymani’nin büyük hizmetlerini asla unutmayacağını belirten General Nasirzade, General Süleymani İslam dünyasına da büyük hizmetler sunduğunu ve değerli hizmetleri İran milleti ve İslam dünyasının hafızasından asla silinmeyeceğini vurguladı.

Amerika terör devleti 3 Ocak 2020’de büyük bir cinayet işleyerek İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Kudüs Gücü Komutanı General Hac Kasım Süleymani ve Haşdi Şabi komutanı Ebu Mehdi Mühendis’i ve 8 silah arkadaşını Bağdat hava limanı çıkışında şehit etti. Bu cinayetin emrini ABD dönem Başkanı Donald Trump verdi, Pentagon İHA’ları suikasti gerçekleştirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2022 (13) içerik yüklenmiştir.