İran

General Rahim Safevi: Düşmanlar bir hata yaparsa, menfaatlerini yerle bir ederiz

Başkumandan’ın Askeri Başdanışmanı Tümgeneral Seyyid Yahya Rahim Safevi, düşmanların bir hata yapması halinde, çıkar ve menfaatlerini yerle bir edeceklerini vurguladı.

Komutan Safevi bugün ülkenin güneyinde yer alan Benderabbas’ta Ulusal Savunma Üniversitesi öğrencilerine hitap ettiği konuşmada, ABD ve uşaklarının ordunun 75. filo grubunun misyonunu önlemek için birçok tehditte bulunduklarına işaretle, ancak bu tehditlere rağmen sözkonusu filo grubunun dalgalı denizlere açıldığını ve 150 gün boyunca hiçbir ülkenin limanına demir atmadan denizlerde kalıp, görevini yerine getirdiğini ifade etti.

Tümgeneral Safevi sözlerinin devamında, İran’ın büyük bir bölgesel güç haline geldiğini ve bu hususta Ordu donanmasının stratejik öneme sahip olduğunu hatırlattı.

Başkumandan’ın Askeri Başdanışmanı sözlerinin devamında İslami İran’ın düşmanlarını uyararak, onların bir hata yapması halinde, İslam Cumhuriyeti Silahlı Kuvvetleri’nin 48 saat içinde düşmanların bölgedeki tüm menfaatlerini yerle bir edeceklerini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Kasım 2022 (10) içerik yüklenmiştir.