İran

General Rahimzade: Hava savunma birlikleri tehditlere karşı el ele

Hatem’ul Enbiya -s- Hava Savunma Karargahı Komutanı General Kadir Rahimzade, İSK’ya bağlı Hava Savunma Kuvveti ile İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Hava Uzay Kuvveti’ne bağlı hava savunma birlikleri her türlü tehdide karşı koymak üzere tam koordinasyon içinde olduklarını belirtti.

Dün Cumartesi günü İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Hava Uzay Kuvveti’ne bağlı hava savunma birliklerini ziyaret eden General Rahimzade, iki kuvvet İslami İran’ın hava sahasını her türlü tehdit ve saldırıya karşı savunmak üzere tam koordinasyon içinde olduklarını belirtti.

General Rahimzade, bölgede en güvenli hava sahası İran’a ait olduğunu vurguladı.

Başkent Tahran ve ülkenin güneyinde İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Hava Uzay Kuvveti’ne bağlı hava savunma birliklerini ziyaret eden General Rahimzade, birliklerin komutanları ve personeline hitaben yaptığı konuşmada, hava savunma birliklerinin her açıdan tam teyakkuzda olmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

General Rahimzade ayrıca İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Hava Uzay Kuvveti Komutanı General Hacızade’ye de, İranlı uzmanların tasarım ve yapımını gerçekleştirdikleri 9 Dey hava savunma sistemi ve Kudüs radar sisteminin bu kuvvetin envanterine katılmasından dolayı teşekkür etti.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Kasım 2021 (19) içerik yüklenmiştir.