İran

General Reşid’den düşmanın hesap hatası uyarısı

Hatem-ul Enbiya -s- Karargahı Komutanı General Golam Ali Reşid düşmanı İran milletinin gücü hakkındaki hesap hatası konusunda uyardı.

Hatem-ul Enbiya -s- Karargahı Komutanı ve kutsal savunma yıllarının komutanlarından General Golam Ali Reşid Hürremşehir kurtuluşu ve direniş milli günü dolaysıyla İslami Şura Meclisi’nde yaptığı konuşmada tarihî deneyimlerden ders alarak kader belirleyici şartlarla yüzleşmeye vurgu yaptı.

General Reşid, zor şartlarda karar almak her şeyden ziyade vahdet ve gönül birlikteliği gerektirdiğini belirterek şöyle dedi:

Düşman İslami nizam henüz şekillenmekte olduğu ve siyasi anlaşmazlıklarla uğraştığı bir sırada sekiz yıllık savaşı dayattığını, kuşkusuz o dönemde siyasi ihtilaflar olmasaydı, düşman İran’a saldırmaya cesaret edemeyecekti, dedi.

Düşmanla mücadeleden ders çıkararak gelecekteki krizlerle yüzleşmenin büyük önem arzettiğini kaydeden General Reşid, İran milletinin meydanlarda varlığı, inkılap değerlerini savunmaları ve İslam inkılabı zafere kavuştuktan sonraki yıllarda düşman komploları ile mücadele bilincinde olmaları düşmanların ve bölgesel ve küresel hamilerinin hesaplarını altüst ettiğini vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.