Türkiyeİran

General Rızai: İran ile Türkiye sınır ilişkileri çok iyi düzeyde

İran Sınır Muhafız Güçleri Komutanı General Kasım Rızayi, İran ile Türkiye’nin sınır ilişkilerini çok iyi olarak niteledi.

İran’ın komşularıyla sınır güvenliği ve ilişkileri hakkında açıklamalarda bulunan İran Sınır Muhafız Güçleri Komutanı General Kasım Rızayi, İran ve Azerbaycan sınır muhafızlarının 2019 Nevruz’unu ortak törenle kutladığına işaret ederek, ‘Irak ile sınırın sıfır noktasında da İmam Hüseyin ve İmam Rıza bayraklarının dalgalanması, dostluğun simgesi olarak çok değerli bir işti’ dedi.

İran ve Türkiye sınır ilişkilerinin çok iyi düzeyde olduğuna işaret eden General Rızayi, ‘Türkiye ile sınır ilişkilerimizin iyi olması, çok önem arzediyor. Türkiye ile iyi sınır ilişkilerimiz sayesinde sınır sorunlarını gidermeyi başardık’ değerlendirmesinde bulundu.

Pakistan Deniz Ajansı Komutanı ile de Pakistan’a yaptığı ziyarette görüştüğüne dikkati çeken General Rızayi, ‘Mart ayının başlarında Pakistan ile ortak deniz tatbikatı yapmayı planlıyoruz. Pakistanlı yetkililerle yaptığımız görüşmelerde Polis Teşkilatımız ve Devrim Muhafızlarına mensup askerlerimizin iade edilmesini gündeme getirdik’ diye belirtti.

General Rızayi konuşmasının sonunda Pakistan ile İran arasındaki ilişkilerin iyi düzeyde olduğuna işaret ederek, bu ilişkilerin daha iyi bir noktaya taşınması için çalışmaların artırılması gerektiğinin altını çizdi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.