İran

General Selami: Düşman için hiçbir yer güvenli olmamalı

İran Devrim Muhafızları yeni Komutanı Tümgeneral Hüseyin Selami, dünya genelinde düşman için hiçbir güvenli noktanın olmaması gerektiğini belirtti.

Devrim Muhafızları yeni Genel Komutanı Tümgeneral Hüseyin Selami, bugün sabah saatlerinde düzenlenen devir teslim töreninde yaptığı konuşmada, günümüzde hava uzay birliğinin füzeleri ve füze kentleri düşmanın yüreğine korku saldığını ve bu füzelerin gökyüzünü delerek İslam düşmanların başına indiğin, deniz gücü da Amerikalı terörist güçlerin elini kolunu bağladığını ve bir imparatorluğun ihtişamını çökerttiğini belirtti.

Komutan Selami, Ayetullah Hamenei’nin inkılabın ikinci adımı bildirisine işaret ederek şöyle devam etti: inkılabın ikinci adımında İslam hakimiyetini medeniyete çevirmeliyiz; iktidarımızı bölgeden tüm dünyaya yaygınlaştırmalıyız, böylece düşman için dünyanın hiç bir noktası güvenli olmamasını sağlamalıyız.

Komutan Selami, ayrıca Devrim Muhafızları’nın kudret ile yoluna devam edeceğini kaydetti.

Devir teslim töreninde Devrim Muhafızları eski komutanı Tümgeneral Muhammed Ali Caferi de, Devrim Muhafızları’nın başarı sırrının İslam İnkılabı Rehberi’nin tedbirlerini doğru anlayıp, uygulamak olduğunu kaydetti.

Başkumandan Ayetullah Seyyid Ali Hamenei son günlerde Tümgeneral Hüseyin Selami’yi Devrim Muhafızları komutanlığına atadı.

Başa dön tuşu
Kapalı