İran

General Selami: İran’ın güç üretimi oldukça akıllı ve hedeflidir

Devrim Muhafızları Genel Komutanı Tümgeneral Hüseyin Selami, İran’ın güç üretiminin güçlü bir stratejiden esinlendiğini, bunun oldukça akıllı ve hedefli olduğunu kaydetti.
Devrim Muhafızları Genel Komutanı Tümgeneral Hüseyin Selami’nin katılımıyla bugün Aşura adlı 110 yüksek hızlı askeri botun Benderabbas’ta İslam İnkılabı Muhafızlar ordusu deniz güçleri envanterine katıldığı bildirildi.

İRİB’in bildirdiğine göre, söz konusu botlar, yüksek manevra, füze ve roket fırlatma kabiliyeti ve keşif yapabilme gibi özelliklere sahiptir.

İran’lı uzmanlar tarafından üretilen söz konusu botların Mekran ve Umman denizinden Fars Körfezindeki Ervend’e kadar operasyonlara katılacaktır.

Törende konuşan Devrim Muhafızları Genel Komutanı Tümgeneral Hüseyin Selami, İran İslam Cumhuriyeti’nin ABD ve müttefiklerinin zalimce yaptırımlarına rağmen kendi savunma gücünü geliştirdiğini belirtti.
Komutan Selami, işgalciler ve sömürgecilerin İslam ülkelerinin kaynaklarını yağmalamak için Batı Asya ve Kuzey Afrika’ya geldiklerine işaretle, İslami İran’ın bu üzüntü verici gerçeklerden ibret alarak, kendi bağımsızlığını koruma ve savunma gücünü arttırmak için kararlı olduğunu vurguladı.
Komutan Selami, İslami İran’ın zalimce yaptırımları etkisizleştirme stratejisiyle, gerçek bağımsızlık yolunda hareket etmekte olduğunu vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Ağustos 2022 (13) içerik yüklenmiştir.