İran

General Selami: Serdar Hicazi düşünceli ve tedbirli bir komutandı

İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Başkomutanı General Hüseyin Selami, şehit General Hicazi düşünceli, tedbirli ve disiplinli bir komutan ve çok güçlü bir fikri düzenle hareket eden ve ahlaki değerlere bağlı olan bir insandı, dedi.

Bu sabah şehit General Hicazi’nin şehadetinin kırkıncı günü dolayısıyla düzenlenen anma töreninin kulisinde gazetecilere konuşan İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Başkomutanı General Selami şöyle dedi:

General Hicazi yaratıcı bir komutandı ve mesai arkadaşları ve komutası altındakilere karşı davranışı emir komuta zincirine göre değildi. Şehit Hicazi gerçekten herkeste kendisine yönelik bir saygı duygusu oluşturuyor ve herkese saygı ile yaklaşıyordu.

Şehit Hicazi’nin direniş cephesinde de faaliyet ettiğini kaydeden General Selami, şehit General Hicazi kutsal savaş meydanlarında ve direniş cephelerinde büyük deneyimleri biriktirdiğini ve çok cesur bir komutan olduğunu ve savaş meydanlarında en kritik anlarda bile gayet sakin davrandığını vurguladı.

İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Kudüs Gücü İkinci Komutanı şehit General Seyyid Muhammed Hicazi bir süre önce kutsal savunma yıllarında kimyasal silahtan etkilenmesinin sebebiyet verdiği rahatsızlık yüzünden şehit düştü.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Kasım 2021 (28) içerik yüklenmiştir.