İran

General Selami Trump’ı uyardı: Süleymani intikamı kesindir

İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Başkomutanı General Hüseyin Selami ABD Başkanı Donald Trump’ın İran’ı tehdit etmesine gösterdiği tepkide, şehit General Kasım Süleymani suikastinin intikamı kesin, ciddi ve gerçek olduğunu belirtti.

Politico dergisinin internet sitesi geçenlerde ABD istihbarat örgütleri ve Washington yönetimine yakın kaynaklardan naklen, İran İslam Cumhuriyeti şehit General Kasım Süleymani’nin intikamını almak için Amerika’nın Güney Afrika büyükelçisine suikast düzenlemeyi planladığını iddia etti.

ABD Başkanı Donald Trump ise Politico dergisinin raporuna gösterdiği tepkide, Amerika’nın çıkarlarına yönelik her türlü saldırıya bin misli ile karşılık verecekleri tehdidini savurdu.

Cumartesi günü Tahran’da düzenlenen askeri törende konuşan İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Başkomutanı General Hüseyin Selami bu tehdide gösterdiği tepkide şöyle dedi:

İran İslam Cumhuriyeti şehit General Süleymani’nin şehadetine doğrudan veya dolaylı olarak karışan herkesi hedef alacaktır ve bu mesaj ciddi bir mesajdır.

Trump’ın İran’a bin misli ile karşılık verme tehdidine değinen General Selami, düşmanlar her yerde İranlı güçlerin gözetimi altında bulunduğunu ve gerektiği her yerde hedef alınacaklarını vurguladı.

ABD Başkanı Trump’a hitap eden General Selami şöyle ekledi:

Eğer herhangi bir İranlının saçının bir teline dokunursanız, İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu’nun en sert tepkisi ile karşılaşırsınız. Bu ciddi bir tehdittir ve İranlılar her şeyi pratikte ispat eden bir millettir.

İran İslam inkılabı olmasaydı, Amerika tüm dünyayı yutmuştu, diyen General Selami, İran İslam inkılabı Amerika’yı yıprattığını, bugünkü Amerika siyasi aktiflikten yoksun, güçsüz ve sahada hezimete uğramış bir Amerika olduğunu kaydetti.

Amerika’nın imajını kırmak geri dönüşü olmayan bir süreç olduğunun altını çizen General Selami, sözlerini şöyle noktaladı:

Bugün Amerika’dan dünyadan payı git gide küçülüyor, zira yeni güçler doğuyor ve İslam dini medeni rolünü ifa ederek yeni bir güç olarak ortaya çıkmış bulunuyor.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 25 Ekim 2020 (31) içerik yüklenmiştir.