İşgalci İsrail RejimiFilistinİran

General Selami ve İsmail Heniyye telefonda görüştüler

İslami İran Devrim Muhafızları Komutanı Tümgeneral Hüseyin Selami, dün gece Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) siyasi bürosu başkanı İsmail Heniyye ile Filistin direnişinin terör rejimi İsrail’e karşı büyük zaferinin boyutları hakkında telefonda konuştu.

Fars Haber Ajansı’na göre Tümgeneral Selami, Filistinli direniş gruplarının başarılarını överken, İran’ın Filistin halkına ve direniş güçlerine her alanda her türlü yardımı yapmaya hazır olduğunu ve bu konudaki rolünden asla vazgeçmeyeceğini söyledi.

Telefon görüşmesinde İsmail Heniyye de, İran İslam Cumhuriyeti’nin çeşitli siyasi ve saha alanlarında Filistin haklarına ilişkin sergilediği güçlü tutumu ve Tahran’ın Filistinliler ve direniş gruplarının desteğini övdü ve Filistin direnişinin kahramanca bir destan yarattığını ve Siyonist zorbalığa karşı savaşı kazandığını bildirdi.

Hamas’ın siyasi büro başkanı, sözkonusu telefon görüşmesinden bir kaç saat önce de, İran’ın mazlum Filistin halkına verdiği desteği övdü ve “İran İslam Cumhuriyeti Filistin halkını asla yalnız bırakmadı” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Kasım 2021 (19) içerik yüklenmiştir.